Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Bursa

Ali Özkan, Bozbey ve Türkoğlu’na sert çıktı, heyet salonu terk etti

VİDEOYU PAYLAŞ

Bugün Bursa’da faaliyet gösteren bir derneğin Osmangazi ilçesindeki genel kuruluna katıldım.

Bir şölen havasında gerçekleşen genel kurula İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ile çok sayıda siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Ne yalan söyleyeyim aynı masa etrafında oturan farklı siyasi parti temsilcilerini bir arada görmek güzeldi.

Adet gereği genel kurula katılıp konuşmak isteyen tüm siyasilere söz hakkı verildi.

Konular birlik, beraberlik, dernek, dernekçilik gibi meselelerin dışına çıkıp da siyasete gelince ortamda bir anda soğuk rüzgarlar esmeye başladı.

***

Genel kurulda yaptığı konuşmada Karacabey’in Bursa için öneminden söz eden Bozbey, özetle kurulacak olan TEKNOSAB’ın bölgeyi nüfus anlamında olumsuz etkileyeceğine dikkat çekerek, konunun iyi planlanmasını belirtip, TEKNOSAB çevresinde kaçak yapılaşmaların yaşanabileceği ifade etti.

Bozbey, büyükşehir yasasıyla Karacabey Belediyesi’ne geçen Hürriyet Mahallesi’ndeki bir süredir gündemde olan arazilerle ilgili de siyasi rant eleştirilerinde bulundu.

Ardından kürsüye çıkan Türkoğlu ise Filistinlilerin yaşadığı zulüm konusunda bir değerlendirme yaparak, 12 Kasım Doğu Türkistan günü dolayısıyla, Doğu Türkistan’ın da gözden kaçırılmaması konusunda hükümete yönelik uyarılarda bulundu.

Daha önce Hürriyet Mahallesi sakinlerini mecliste de ağırlayan Türkoğlu, mahallede yaşayan vatandaşların arazi konusunun takipçisi olacaklarını yineledi.

Genel kurulda son olarak söz alan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kendisine yönelik eleştirileri sert bir şekilde yanıtladı.

Kendisinin her zaman planlı sanayi ve yapılaşmadan yana olduğunu ifade eden Özkan, “Siz planlı yapılaşmayı, planlı sanayiyi ortaya koymazsanız, ‘su akar yatağını bulur misali Çalı’da, Kayapa’da, Hasanağa’da, Demirci’de olduğu gibi ‘tarımsal depo’ adı altında birçok kaçak yapı ortaya çıkar. Siz bilerek bilmeyerek, isteyerek, istemeyerek bir kaçak cenneti haline getirirsiniz, gelmesine seyirci kalırsınız.

– Hodri Meydan 

Nilüfer’in Karacabey’e komşu olduğunu hatırlatan Özkan, “Hodri meydan diyorum. Bir heyet kuralım Nilüfer’i de Karacabey’i de denetleyelim. Karacabey’de ne kadar kaçak yapı yapılmış ve yapılmakta, Nilüfer’de ne kadar kaçak yapı yapılmış ve yapılmakta bunları ortaya koyalım diyorum. ”

Hürriyet Mahallesi ile ilgili “rant hırsızlığı” eleştirilerine de sert çıkan Özkan, “Hürriyet Mahallesi’nde siyasi rant hırsızlığı denildi. Sayın Bozbey de bahsetti. Büyükşehir yasasıyla köy tüzel teşkilinden Karacabey Belediyesi’ne geçen bir yer. Sayın Bozbey belediyecilik yaptı. Hiç mi yok sizde köy tüzel kişiliğinden geçen yer başkanım? İade ettiniz mi?”

Bulunduğu yerden Özkan’a cevap veren Bozbey, “Var ama köylüler kullanıyor.” dedi.

Konuşmasına devam eden Özkan, Hürriyet Mahallesi’ne mahallelinin kullanabileceği bir alanlarının olmadığını belirtti.

Salonun gerginleşmesi üzerine genel kurulu yöneten heyet, siyasi konuşmaları yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Devam eden Ali Özkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Rant hırsızlığı deniliyor. Hani dilin kemiği yok derler. Ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması lazım. İYİ Parti’nin kurucularından Ahmet Sevinç beyefendi burada mı? Ben onu takip ediyorum, ondan duyuyorum. Hırsızlık diyorsanız parayla satılan milletvekilliklerine bakın. Meral Akşener’in akrabası Ümit Dikbayır’ın söylemlerine bakın. Bahadır Erdem’e bakın. Hırsızlıksa, rantsa partinin ana felsefesi haline gelmiş buna bakın. Defalarca bu konular mahkemelerde değerlendirildi. Türkiye’de mahkemeler var. Kimseyi itham edemezsiniz. Boş boş konuşamazsınız. Böyle bir dünya yok.”

Ali Özkan’ın sözlerine tepki gösteren Türkoğlu, Bozbey, Öztürk, Hasanoğlu, Yeşiltaş ve beraberindekiler bir süre devam eden kargaşanın ardından durumu protesto ederek salonu terk etti.

Görünüşe göre yerel seçimler yaklaştıkça siyasetteki sular daha da ısınacak.

DİĞER VİDEOLAR