Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alinur Aktaş bölge muhtarlarıyla buluştu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Marmara Bölgesi’nin farklı şehirlerinde görev yapan 60 muhtarla bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Marmara Bölgesi’nin farklı şehirlerinden gelen muhtarlarla buluştu.

Dobruca Sosyal Tesisleri’ndeki programa Bursa Aktaş’ın yanı sıra Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil ve Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın ile Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli ve Bursa’dan 60’a yakın mahalle muhtarı katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Aktaş, 17 ilçesinde 1058 mahallesi bulunan Bursa’nın hem Anadolu şehri hem de büyükşehir olduğunu söyledi.

Muhtarlığı seçilmişliğin en zor noktası olarak’ tanımlayan Aktaş, şunları söyledi:

“Muhtarlar aracı makamlardır. Halkın taleplerini ilgili yerlere iletip, çözüm için çalışırlar. Önemli olan, vatandaşın muhtarlara ulaşabiliyor olmasıdır. Muhtarlar yeri geldiğinde mahallenin ağabeyi, ablası veya kardeşidir. Bir belediye başkanının tüm şehri aynı anda görmesi mümkün değildir. Ama muhtarlarla birlikte aynı anda tüm şehri görme imkanı buluyoruz. Taş üstüne taş koymak adına, elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bursalılardan aldığımız emaneti en iyi şekilde temsil ediyoruz. Bu tür tecrübe paylaşımlarını önemsiyorum. Belirli aralıkla bir araya gelmek gerekir. Toplantıların ilkine Bursa olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk.”

Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil de böylesine geniş katılımlı toplantının ilk defa Bursa yapıldığını hatırlatarak, ev sahipliği nedeniyle Aktaş’a teşekkür etti.

Aktaş’ın muhtarlara her zaman gönlünü ve kapısını açtığını ifade eden Sevimgil, buluşmaların bundan sonra belirli dönemlerde gerçekleştirileceğini dile getirdi.

İki gün boyunca Bursa’da misafir olan muhtarlar, şehrin tarihi ve turistik bölgelerini gezdi.