Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım’da atık kumaşlar kıyafete dönüştü

Yıldırım Belediyesi, sıfır atık alanında farkındalık oluşturmak için atık kumaşlardan tasarlanan eserlerden oluşan geri dönüşüm sergisi düzenledi.

Yıldırım Belediyesi, sıfır atık

Yıldırım Belediyesi, sıfır atık alanında farkındalık oluşturmak Let’s Do İt Türkiye ile birlikte geri dönüşüm sergisi düzenledi.

Yıldırım Külliyesi’nde ‘SanAtık Projesi’ çerçevesinde düzenlenen ve atık kumaş gibi geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanan 40 eserin görücüye çıktığı sergiye Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Let’s Do İt Türkiye Koordinatörü Yusuf Dursun Durmuş, Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Cumhur Kenan Boduroğlu ile sanatseverler katıldı.

Sergide bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Biz çevreyi ve doğayı dünün mirası olarak değil, yarının emaneti olarak değerlendiriyoruz. Bundan dolayı bu konuda farkındalık oluşturacak projeler geliştiriyor ve gerçekleştirilen etkinliklere destek oluyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde yürütülen “sıfır atık”’ projesine etkin bir şekilde destek olduğunu aktaran Yılmaz, şunları söyledi:

“Türkiye’de bir ilke imza atarak atık dönüşüm timi oluşturduk. Pazar atıklarından doğal gübre, yemek atıklarından ise sokak hayvanları için mama üretiyoruz. Yine bu alanda farkındalık oluşturacak, insanlarımızın şuurlanmasına katkı sağlayacak bu sergiyi düzenledik. Sanatçılarımız bir ay boyunca büyük bir özveri ile emek harcayarak hazırladıkları birbirinden değerli 40 eserin bulunduğu sergi Yıldırım’ın farklı bölgelerinde, ilçe sakinlerimizin beğenisine sunulacak.”

Sürdürülebilirliğin buluştuğu bu sergiye sağladıkları destekten dolayı Yıldırım Belediyesi ve  Yılmaz’a teşekkür eden sıra Let’s Do İt Türkiye Koordinatörü Yusuf Dursun Durmuş da Bursalıları sergiye davet etti.