Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avı yasaklanan keklikler doğaya salındı

2023-2024 YILI AV SEZONU İÇERİSİNDE TÜM AVLAKLARDA KEKLİK TÜRLERİNİN AVLANMASI YASAKLANIRKEN, DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUSTAFAKEMALPAŞA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AYAZ MAHALLESİ’NDE DOĞAYA 50 KEKLİK SALINDI.

2023-2024 YILI AV SEZONU

2023-2024 yılı av sezonu içerisinde tüm avlaklarda keklik türlerinin avlanması yasaklanırken, Doğa Koruma ve Milli Parklar Mustafakemalpaşa Şube Müdürlüğü tarafından Ayaz Mahallesi’nde doğaya 50 keklik salındı.

Yetkililer, keklik türlerinin doğada kene ve buğdaygillerde üretim kayıplarına sebep olan süne zararlısı ile beslendiği için biyolojik mücadelenin önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek, kaçak avcılığa karşı uyarılarda bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Mustafakemalpaşa Şube Müdürlüğü tarafından Ayaz Mahallesi’nde doğaya 50 keklik salındı. Resmi Gazete’de yayımlanan 2023-2024 Merkez Av Komisyonu Kararı neticesinde 2023-2024 yılı av sezonu içerisinde tüm avlaklarda keklik türlerinin avlanması yasaklandı. Yanlış ve kaçak avlanma sonucu nesli tükenme tehlikesi geçiren keklik soyunun çoğalmasına yönelik yapılan salım, Ayaz Mahallesi üst bölgesinde gerçekleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Mustafakemalpaşa Şube Müdürlüğü ekipleri, Mustafakemalpaşa Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Ali Çamur, Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe, Mustafakemalpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Ökdem, Ayaz Mahallesi Muhtarı Ertan Bulut tarafından doğaya salınan 50 keklik için yapılan açıklamada, kekliklerin doğada dengeyi korumaktaki önemine vurgu yapıldı. Yetkililer, kaçak avcılığın önüne geçilmesi konusunda da uyarılarda bulunuldu.