Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balaban mesire alanı Yıldırımlı’lara nefes aldırıyor

Yıldırım Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan Balaban mesire alanına ilçede yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Yıldırım Belediyesi tarafından bölgeye

Son 3,5 yıl 32 mevcut parkı yenileyen Yıldırım Belediyesi, 18 de park yaptı.

Belediye, kente nefes aldıracak projeler kapsamında Büyükşehir Belediyesi eliyle Vakıf Bera Kent Parkı’nı ve Balaban mesire alanını ilçeye kazandırdı.

Balaban mesire alanında, 48 bin metrekarelik alanda barbekülü kamelyalar, piknik masaları, çocuklar için ahşap oyun alanları, yürüyüş yolları, mescit ve çeşmeler ve kır lokantaları bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışıyla da çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Vatandaşları günün yorgunluğundan kurtaracak sosyal mekanları ilçeye kazandırdıklarını ifade eden Yılmaz, “Bunlardan birisi olan Balaban mesire alanı açıldığı günden bu yana şehrin gözdesi oldu. Doğayla iç içe olan piknik alanımızda hemşehrilerimiz hoşça vakit geçirirken, geleceğimizin teminatı yavrularımız da farklı oyun gruplarıyla eğlenceli vakit geçiriyor.” dedi.

Alanın piknik yapmak ve doğayla baş başa bir gün geçirmek isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü anlatan Yılmaz, “Buraya gösterilen ilgiden dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.  Tüm gayretimiz 7’den 70’e herkesin hayatını kolaylaştırmak ve onların mutluluklarını artırmak için canla başla hizmet üretmektir” diye konuştu.