Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa sahillerinin 18’inde su kalitesi iyi olarak ölçüldü

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, Bursa’daki 24 plajdan 18’nin su kalitesi “iyi” olarak ölçüldüğü belirtildi.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Gemlik’te 8, Mudanya’da 9 ve Karacabey’de 3, İznik Gölü kıyısında ise 4 olmak üzere 24 kamp ve plajda ölçüm yaptı.

Ölçümlerde 100 mililitrede bulunan bakteri sayısının “kılavuz değerler” olarak dikkate alındı.

Ölçümde, parametreler 18 plajda değerlerin altında, 5 plajda kılavuz değerle zorunlu değer aralığında, 1 plajda ise zorunlu değerin üzerinde olduğu belirlendi.

Ölçümlerde sonuçlar kılavuz değerlerin altındaysa “iyi kalitede su (girilebilir)”, kılavuz değerle zorunlu değer arasındaysa “orta kalitede su (girilebilir)”, zorunlu değerlerin üzerindeyse “kötü kalitede su (girilemez)” değerlendirmesinde bulunuyor.

Bursa’nın “iyi, orta ve kötü” deniz suyuna sahip sahil ve plajlar şöyle:

Gemlik: Karacaali Gençlik Kampı, B.B.B. Küçükkumla Halk Plajı, Hasanağa Kadınlar Plajı, Gemsaz Halk Plajı, B.B.B Kurşunlu Kadınlar Plajı ‘iyi kalite su’ olarak tespit edilirken, Narlı Halk Plajı, Büyükkumla Halk Plajı ve B.B.B. Kumsaz Halk Plaj’ı ‘orta kalite su’

Mudanya: Altıntaş Halk Plajı, Coşkunöz Halk Plajı, Kumyaka Halk Plajı, Zeytinbağı Halk Plajı, B.B.B. Eğerce, B.B.B. Mesudiye Halk Plajı, B.B.B. Eşkel Halk Plaj’larında ‘iyi kalite su’, Burgaz Halk Plajı, ‘orta kalite su’ olarak tespit edilirken Burgaz Altınkum Halk Plajı ise ‘kötü kalite su’

Karacabey: Yeniköy Halk Plajı, Malkara Halk Plajı, Kurşunlu Halk Plajlarında ‘iyi kalite su’

İznik Gölü: Göllüce Halk Plajı, İnciraltı Mevki Halk Plajı, Darka Tatil Köyü, ‘iyi kalite su’ olarak tespit edilirken, Orhangazi Halk Plajında ise ‘orta kalite su’.