Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa terminalinin çöken çatısı onarılıyor

Bursa’da, şiddetli sel ve fırtına nedeniyle çöken Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısı onarılıyor.

Bursa'da, şiddetli sel ve

Bursa’da, geçen ay meydana gelen şiddetli sel ve fırtına nedeniyle bir kısmı çöken  Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısının onarımı için çalışma yapılıyor. 

Terminaldeki çalışmaları inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmalar hakkında BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar’dan bilgi aldı.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Aktaş, “26 yıllık bir yapı. Uzay çatı sistemi ile yapılmış. Olayın ardından gerekli teknik incelemeler hem üniversite hem de sivil toplum örgütleri tarafından yapıldı.” dedi.

Hayatın normal akışıyla devam etmesi için imalat kısmına başladıklarını ifade eden Aktaş, şunları kaydetti:

“Çünkü okullar açıldı, yaz tatili bitti. Eylül, Ekim en yoğun aylar. Üniversiteler de açıldı. Bir taraftan bunun vermiş olduğu yoğunluk var. Gerekli tedbirler alındı. Mağdur olan esnafımıza kira yardımları ile alakalı konuşmuştuk ama tekrar revizyon yapıp ne yapabiliriz noktasında, gerekli destek ve katkıyı sürdüreceğiz. 12 bin 500 metrekare çatı büyüklüğü var.”

Onarımı gerçekleştiren firmadan çalışmaların 15 Ekime kadar tamamlanmasıyla ilgili taahhüt aldıklarını belirten Aktaş, “Olayda can kaybı ve yaralanmanın olmaması en büyük sevincimiz. Tekrar Bursa’mıza geçmiş olsun.” diye konuştu.