Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da 10 bin öğrenciye burs verilecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi (BURSAKOOP) aracılığıyla 10 bin öğrenciye burs verecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sene BURSAKOOP aracılığıyla üniversite ve lisede okuyan 10 bin öğrenciye burs verecek.

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 5 bin üniversite öğrencisine 8 ay boyunca verilecek olan 500 liralık burs için başvuru süreci başladı. 

Burs imkanından yararlanmak isteyen üniversitelilerin 14 Ekim’e kadar “burs.bbbgenclikkulubu.com” adresinden başvuruda bulunabilecekleri öğrenildi.

BURSAKOOP tarafından bu sene meslek liselerine teşvik amacıyla bu okullardan belirlenen yine 5 bin öğrenciye de ayda 300’er lira burs verileceği bildirildi.

Burs desteğinden meslek liselerinin elektrik-elektronik, makine ve tasarım, bilişim, yiyecek içecek hizmetleri, metal, motorlu taşıtlar, moda tasarım, endüstriyel otomasyon, mobilya ve iç mekan tasarımı, tekstil, konaklama ve seyahat hizmetleri, gıda, matbaa, plastik, tarım, metalürji, raylı sistemler, gemi yapımı, biyomedital cihaz, grafik ve fotoğraf, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, inşaat, kimya, laboratuvar hizmetleri, tesisat ve iklimlendirme, uçak bakımı, yenilenebilir enerji ile hasta ve yaşlı hizmetleri bölümlerini tercih eden öğrencilerin yararlanabileceği kaydedildi.

Liselerin burs başvuruları da 7-16 Ekim tarihleri arasında yine “burs.bbbgenclikkulubu.com” adresinden yapılabilecek. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlere yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapıldığını belirtti.

Geçen dönem başlattıkları burs desteğiyle üniversiteli gençlerle ailelerine bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Aktaş,  “Gençlerimiz ve ailelerinden çok olumlu geri dönüşler aldık. Talebin de yoğun olduğunu görünce, 3 bin olan sayıyı 5 bine çıkardık.” dedi.

Aktaş, bu yıl meslek lisesini tercih eden öğrencileri de burs kapsamına dahil ettiklerini belirterek, “Yeni neslin daha donanımlı ve birikimli olarak yetişmesi için gerekli her türlü desteği sağlıyoruz. Bu eğitim döneminin de öğrencilerimiz için başarılarla dolu geçmesini diliyorum.” diye konuştu.

Bursa HABERİ