Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da 23 Nisan Mahallesi’ne ilkokul yapılacak

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 23 Nisan Mahallesi’ne ilkokul inşa edileceğini söyledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Başkan Burada” karavanıyla 23 Nisan Mahallesi’ni ziyaret etti.

23 Nisan Mahallesi Muhtarı Sevda Bayraktar, mahalle sakinleri, site yöneticileri ve esnafıyla görüşen Erdem, vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerini dinledi.

Erdem, bölgenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan okul konusunda da açıklamalarda bulundu.

Kısa süre içinde ilkokulun temelini atacaklarını ifade eden Erdem, 23 Nisan Mahallesi’nde önceki yıllarda yapılan şuyulandırma iptali nedeniyle hizmetlerin geciktiğini belirtti.

Erdem, şunları kaydetti:

“Yeni şuyulama çalışmasının yapılması, kamu alanlarının oluşturulması ve vatandaşlarımıza tapularını teslim etme konusunda biraz sıkıntılar yaşandı. Bölgedeki en büyük sıkıntılardan birinin de okul olduğunu biliyoruz. Yaklaşık 25 bin nüfuslu mahallemizde ilköğretim okulu yok. Nilüfer Belediyesi olarak biz, iki yıl önce Bursa Valisi ve hayırseverimizle birlikte buraya bir ilkokul yapılması konusunda protokol imzalamıştık. Ancak tapular çıkmadığı için okulun inşasına başlayamamıştık. Önümüzdeki hafta şuyulandırma çalışmaları tamamlanacak ve tapuların dağıtılma süreci başlayacak. Tapular çıktıktan sonra okulun yapılmasına yönelik herhangi bir engel kalmıyor. Hayırseverimiz hazır. 24 sınıflı ilkokul inşaatına hemen başlayacağız. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diliyorum. Şuyulama çalışmalarında bölgede Milli Emlak’a ait bir arazide ikinci bir okul alanı da hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığı, bu alanda ikinci bir okulu yapabilir ya da başka bir hayırsever bulursak, ikinci okulu da mahalleye kazandırabiliriz.”