Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da ailesi kıyamamıştı 12 yıl sonra kestirdi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, ailesi kıyamadığı için doğduğundan beri saçlarını uzatan Baran 12 sene sonra saçlarını kestirdi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, ailesi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Baran Barış’ın (12) uzayan saçlarına kıyamayan babası Osman Barış, o günden bu yana Baran’ın saçlarını kestirmedi.

Aradan geçen yıllarda okula da başlayan Baran’ın boyu 1 metre 40 santimetreyi bulurken, saç uzunluğu ise 85 santimetreye ulaştı.

Okulunda Baran’ın erkek olduğunu fark eden öğretmenleri ve arkadaşları bu duruma şaşırıyor.

Bu sene 6’ıncı sınıfa başlayan Baran, ailesine saçını kestirmek istediğini söyledi.

Baran’ın isteğini geri çevirmeyen aile, çocuğu 12 yıl sonra ilk kez kuaföre götürerek saçını kestirdi.

– “Bundan sonra uzatmayacağım”

Kuafördeki 1 saatlik traşın ardından konuşan Baran Barış, “Bundan sonra saçımı uzatmayacağım. Böyle mutluyum. Bir daha uzatmayacağım. Böyle çok güzel oldum. Çok da yakıştı. Çok güzel oldu. Yakışıklı oldum. Uzun saçlıyken beğeniyordum ama böyle daha güzel oldu. Saçlarım kesilirken heyecanlandım, mutluyum. Bir daha uzatmam. Böyle çok güzel oldu” dedi.

Baba Osman Barış ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Baran’a küçükken uzun saç yakışıyordu. Ben de kıyamadım, kestirmedim. Saçlarını uzatma fikrim yoktu. Saçları uzadıkça Baran büyüdükçe uzun saçın yakıştığını gördüm. Gelinen noktada artık saçlarının kesilme zamanı geldi. Biz de bir karar aldık. Baran’ın isteği doğrultusunda saçlarımızı şu anda kestik. Biz de mutluyuz, Baran da mutlu. Baran 12 yaşına girdi. Hala ana saçı. Bugüne kadar makas değmemişti. Şu anda da ilk defa kesiliyor. Bir programa katılmıştık. Orada da kendisine sözümüz şöyleydi ‘Baran’ın saçları kesildiği zaman Lösemili Çocuklar Derneğine bağışlayacağız’ demiştik. Bunu yetkili arkadaşlarla görüşüp, teslim edeceğiz. En azından diğer kardeşlerimiz bir nebze de olsa mutlu olabileceklerse ne mutlu bize, ne mutlu Baran’a.”