Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da “Ana Kucağı” öğretmenleri için eğitim semineri

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde görev yapan öğretmenler için eğitim semineri düzenledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ana

Bursa’da 29 noktada faaliyet gösteren Ana Kucağı Eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenler periyodik eğitim seminerleri ile daha donanımlı hale geliyor.

Ege Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uzmanı Ebru Kalyoncu yeni dönem öncesi Tayyare Kültür Merkezi’nde öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenledi.

Etkinlikte konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, ana kucaklarından şu ana kadar 5 bin 265 öğrencinin faydalandığını söyledi.

Ana kucaklarında 230 öğretmenin görev yaptığını belirten Şahin, “Çocuklarımız bizler için çok kıymetli. Sosyal belediyecilik alanında da üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Eğitim seminerlerinde, yeni dönem müfredatına uygun konuların bulunduğu kitapların tanıtımı da yapıldı.

Seminerlerde; okuldaki ayak izlerim, tanışma oyunları, okul öncesi ritim, kadın erkek eşitliği, psikodrama ile okula uyum süreci, okul öncesi değerler eğitimi, çocuklar için felsefe P4C, çocuk ve oyun, 0-6 yaş kimlik gelişimi eğitimi gibi konular ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, seminerde sunum yapan Akademisyen Ebru Kalyoncu’ya hediye takdim etti. Etkinlik yeni dönem için pasta kesilmesinin ardından sona erdi.