Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da bağbozumu şenliği düzenlendi

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bağbozumu şenliği programı gerçekleştirildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde bağbozumu

Mudanya Belediyesi’nin “Çağrışan Karası” adıyla siyah üzüm üretiminde önemli bir yere sahip olan Çağrışan’da düzenlediği Bağbozumu Şenliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Şenliğe CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo da katıldı.

Şenlik, Mudanya Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen bağbozumugeleneğiyle başladı. Katılımcılar bağdan üzüm keserek, doğanın bereketini selamladı.

’En Kaliteli Üzüm ve En Lezzetli Yaprak Sarma’ yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. En Kaliteli Üzüm Yarışmasının birincisi Halil İbrahim Mutlu olurken, Adem Ede ikinci, Onur Yıldırım üçüncülüğü aldı. ‘En Lezzetli Yaprak Sarma Yarışması’nda Ceylin Gün birinci, Esin Evren ikinci, Hamdiye Güven üçüncü oldu.

Şenlikte Mudanya Uluslarası Dans ve Müzik Festivali çerçevesinde Macaristan ve Bulgaristan ekipleri sahne aldı. Etkinlikte konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Anadolu insanının sabrının, emeğinin, azminin, yardımlaşmasının, alın terinin simgesi bağ bozumu zamanını yine hep birlikte kutluyor, doğanın bereketini selamlıyoruz. Mudanya’nın bereketli topraklarında yetişen ürünleri tanıtmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.