Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da bir araya gelen gönüllüler 300 köpeğe bakıyor

Bursa’nın Gölyazı Mahallesi’nde, sokak hayvanları için kendi imkanlarıyla barınak kuran 16 gönüllü, 300 köpeğe gözü gibi bakıyor bakıyor.

Bursa'nın Gölyazı Mahallesi'nde, sokak

Nilüfer ilçesi Gölyazı Mahallesi’nde sokak hayvanları için bir araya gelen 16 gönüllü, sahipsiz hayvanların başıboş gezmesini engellemek ve hayvanların sağlıklı beslenmelerini sağlamak amacıyla 300 köpek için barınak kurdu.

Mahalledeki sokak köpeklerinin bakımını üstlenen gönüllüler farklı bölgelerden gelen köpeklerle birlikte toplamda 800 hayvana bakmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan gönüllülerden Timur Yılmaz, 16 yıldır sokak hayvanları için gönüllü çalıştığını söyledi.

Bulundukları noktada 300’ün üzerinde hayvan olduğunu söyleyen Yılmaz, “Farklı 9 noktada 800 üzerinde sokak hayvanına bakıyoruz. Burada biz gönüllüler olarak elimizden geldiğince bu hayvanlara sahip çıkmak istiyoruz. 16 yıldır bu işi yapıyorum. Onların yalnız ve başıboş kalmasına izin veremeyiz. Umarım bir gün hak ettikleri hayatı sürdürürler.” dedi.

Hayvanseverlerden destek beklediğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Buradaki hayvanların bağışıklığı korumamız için yemek artıklarını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bazı zamanlar burada 20 kişi civarında toplanıyoruz. Hafta sonları bazı arkadaşlarımız destek vermek maksadı ile burada yardım ediyor. Kendim ise haftanın 6 günü burada onları yalnız bırakmıyorum. Burada kış sert geçtiği için barınak kuruyoruz. Aynı zaman turizm bölgesi olduğu için bu hayvanların sokakta başıboş gezmesinin önüne geçmeye çalıyoruz. Bu masum canlar için yardımseverlerden destek bekliyoruz.”