Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 5. Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar doyasıya eğlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Botanik Park’taki etkinliğe çok sayıda aile çocuklarıyla birlikte katıldı.

Bu sene Cumhuriyet’in 100. Yılı  temasıyla gerçekleştirilen programda ilk olarak bayrak yürüyüşüyle yapıldı.

Büyükşehir Belediye Bandosu konseri ve Orkestra Şube’nin “Cumhuriyet Şarkıları Konseri”nin ardından ise çeşitli kamu kurumları, özel sektör ve büyükşehir belediyesi birimleri tarafından hazırlanan stantlarda çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve eğlendirici atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Bubble Şov, illüzyon gösterisi, kukla tiyatrosu, gün boyu dev ekranda yapılan Kral Şakir filmleri gösterimi ve daha sayısız etkinlikle çocuklar, okullar açılmadan önce gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Çocuk Şenliğinde dört yıldır Bursalı minikleri yalnız bırakmayan Kral Şakir karakterinin mimarı Varol Yaşaroğlu, bu yıl da çocuklarla buluştu. Kral Şakir maskotları ve müzikleri ile renklenen şenlikte Yaşaroğlu, çocuklar için kitaplarını imzaladı.

Çocuk şenliğinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Varol Yaşaroğlu ise, “Gerçekten her geldiğimde çok heyecanlanıyorum.  Bu kalabalık her geldiğimde daha da büyüyor. Kral Şakir sevgisi gerçekten artık çocukları da aştı, ailelere birlikte dünya markası olma yolunda ilerliyor.  Bu sene de acayip bir coşku var. Kral Şakir’le burada olmak bizim için büyük bir mutluluk. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.