Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Grafiti Şenliği’ne yoğun ilgi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Grafiti Şenliği’nde, Hayvanat Bahçesi duvarları 1500 metrekarelik bir tuvale dönüştürüldü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tarafından “Sprey seni çağırıyor. Şehrine renk kat” sloganıyla düzenlenen Grafiti Şenliği’ne Almanya, Mardin, İstanbul ve Bursa’nın fark noktalarından çok sayıda kişi katıldı.

Etkinliğe profesyonel ve amatör grafiti sanatçılarının yanı sıra bugüne kadar eline hiç sprey boya almamış 7’den 10’e yüzlerce vatandaş katıldı.

Şenlik için hazırlanan Bursa Hayvanat Bahçesi’nin duvarları, yaklaşık bin 500 metrekarelik dev bir tuvale dönüştü.

Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların da akın ettiği şenlikte, toplam bin 400 kutu sprey boya kullanıldı. Profesyonel sanatçılar, yaptıkları tasarımlarla büyük beğeni toplarken; eline ilk kez sprey boya alanların bazıları çocuklarının, bazıları da tuttukları takımların adlarını duvara işledi.

Renk cümbüşünün yaşandığı şenlikte, sokak sanatçıları gün boyu verdikleri mini konserlerle Bursalıları keyifli bir hafta sonu yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da şenlik alanına gelerek, sprey boya ile hünerlerini sergileyen vatandaşlarla sohbet etti.

Kendisi de eline eldiven giyip, sprey boya ile duvarlara iz bırakan Başkan Aktaş, profesyonel sanatçıların eserlerini hayranlıkla izleyip, çalışmalarından dolayı kutladı. 

Bursa’da farkındalık oluşturacak bir etkinliğe daha imza attıklarını belirten Aktaş, “Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere, toplumun tüm kesimlerini farklı etkinlik ve aktivitelerle buluşturuyoruz. Grafiti şenliği de bunlardan biri. Günümüzde küresel bir sanat akımı olarak anılmaya başlayan grafiti, 1990’lardan beri ülkemizde de yükselen bir değer. Grafitinin illegal değil de kontrollü şekilde şehrimize katkı sağlamasını arzu ediyoruz. Profesyoneli, amatörü, genci, yaşlısı herkes burada. O kadar harita işler yapmışlar ki her birine teşekkür ediyorum” dedi.