Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da hastanelerde mesai dışı muayene dönemi

Bursa Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, gün içinde hastaneye gidemeyen vatandaşların mesai dışındaki poliklinik hizmetlerinden yararlanabileceğini söyledi.

Bursa Sağlık Müdürü Dr.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yavuzyılmaz, mesai dışı  Mesai dışı poliklinik hizmetinin Bursa’da şu an için 10 hastanede yürütüldüğünü belirtti.

Gün içinde hastaneye gitme fırsatı bulunmayan veya randevu alamayan vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla başlatılan ” Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti”‘nin hafta içi saat 17:00-20:00 saatleri arasında uygulandığını söyleyen Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

“İlimizde Şehir Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, Çekirge Devlet Hastanesi, Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi, Gemlik Devlet Hastanesi, Orhangazi Devlet Hastanesi, Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Bursa Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi ile Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde olmak üzere toplam 10 hastanemizde bu uygulama sürdürülmektedir.”

Yoğun poliklinik hizmeti verilen bölümlerde vatandaşların sıra bulmalarını kolaylaştırmaları için bazı bölümlerin mesai dışı poliklinik hizmeti verdiğini dile getiren Yavuzyılmaz, şunları söyledi:

” Mesai dışı poliklinik hizmeti, hastanelerimizde ihtiyaca binaen, haftanın bazı günlerinde belli branşlarda poliklinik hizmeti verecek şekilde oluşturuldu. Vatandaşlarımız mesai dışı poliklinik randevusu için MHRS sisteminden ya da 182 no’lu telefon hattından bilgi ve randevu alabilirler.”