Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da inşaatta ölü bulunan kızla ilgili bakanlık açıklama yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bursa’nın Yıldırım ilçesinde cesedi bulunan genç kızın bakanlığa bağlı bir kuruluştan izinli ayrılıp geri dönmediği belirtildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir apartmanın asansör boşluğunda ölü bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

“Bazı basın yayın organlarında yer alan “17 Yaşındaki Kız Çocuğu İnşaatta Ölü Bulundu” başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.” ifadeleri kullanılan açıklama şöyle:

“Haberlere konu olan Y.C.I, 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren Bakanlığımıza ait bir kuruluşta koruma ve bakim altında tutulmuştur. 23 Ağustos tarihinde kuruluşumuzdan izinli olarak ayrılan Y.C.I, izin süresi bitiminde kuruluşa dönmemiş, bunun üzerine kuruluş görevlilerimiz ivedilikle kolluk kuvvetlerine kayıp bildiriminde bulunmuştur.”

–  3 kişi gözaltında

“Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden personellerimiz vefat eden kişinin Y.C.I. olduğunu doğrulamıştır. Olayla ilgili olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alınmış, adli sure devam etmektedir. Bakanlık olarak suçluların en ağır cezayı alması için davaya müdahil olarak hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız”