Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Kurşunlu Kordunu yenilendi

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bağlı Kurşunlu Mahallesi’ndeki kordon, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bağlı

Sahil bandında yürüyüş yollarının yetersizliği, istinat duvarlarındaki çökmeler ve zemindeki deformeler yüzünden sık sık bölge halkının şikayetlerine konu olan Kurşunlu Kordonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi.

Çalışmalarla 75 bin ton dolgu ile mevcutta 2 metre olan yaya kaldırımının genişliği 18 metreye çıkarıldı.

Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki sahil bandında bin 500 metrekare olan yürüyüş alanı, düzenlemelerle 9 bin 500 metrekareye yükseltildi.

Sahilde 2 bin 300 metrekare yeşil alan oluşturulurken, 52 adet ağaç ve 710 adet çalı bitkisi dikildi. Özellikle yaz aylarında yoğun bir sirkülasyonun olduğu sahilde, 24 adet direk üzerine 43 adet aydınlatma armatürü montajı yapılarak, alanın geceleri de vatandaşlar tarafından güvenli ve konforlu bir şekilde kullanılması sağlandı.

Hem Kurşunlu sakinleri hem de bölgeye dışarıdan gelen tatilciler, bölgeye değer katan çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarih, turizm, sanayi ve tarım kenti olmanın yanında Bursa’nın 277 kilometrelik kıyı bandı ile aynı zamanda bir sahil kenti olduğunu söyledi.

Sahile bu kadar kıyısı olup da bu kadar ekiple böyle yoğun bir çalışma yapan başka bir büyükşehir belediyesi olmadığını dile getiren şunları kaydetti:

“Marka olmanın belirli doneleri var. Marka olmak için markası tescillenmiş alanlarınızın olması lazım. Bu yıl hem İznik İnciraltı hem de Karacabey Kurşunlu halk plajlarımızda kalite göstergesi olan mavi bayrak dalgalanıyor. Bunun yanında tüm sahillerimize çeki düzen vermeye devam ediyoruz. Gemlik Kurşunlu sahili ile ilgili yoğun talep verdi. Çalışmalarımızı tamamladık. Gerçekten gecesi gündüzüyle gerçek bir sahil beldesine yakışır hale geldi. Bursa’mıza hayırlı olsun.”