Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da, “Nuri Dede”nin tabutuna Türk bayrağı asıldı

Barış Pınarı Harekatı sırasında söylediği, “Üç sene askerlik yaptım, yine giderim yine savaşırım” sözleri ile sosyal medyanın gündemine giren 87 yaşındaki Nuri Davulcu hayatını kaybetti. Davulcu, vasiyeti gereği Türk bayrağı ile uğurlandı.

Barış Pınarı Harekatı sırasında

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Mahallesi’nde ikamet eden Nuri Dede 2019 yılında Barış Pınarı Harekatı başladığında bisikleti ile tarlasından dönerken bir grup genç ile sohbet etmiş ve sözleri milyonları duygulandırmıştı.

Nuri Davulcu’nun gençler tarafından kaydedilen görüntülerinde, “3 sene askerlik yaptım. Yine giderim yine savaşırım. Askerden geldim toprağımızı öptüm. En güzel ülke Türkiye be. Dünyanın en güzel ülkesi Türkiye. Tırnağımızı bile alamazlar tırnağımızı. 100 tane gavura ben bedel olurum’’ dediği anlar yoğun ilgi görmüştü.

Bu sözler üzerine İHA ve Pasada.com muhabiri Gökhan Özhan, Nuri Dede’yi ziyaret edip Türk Bayrağı hediye etmişti.

Gelen hediye karşısında duygulanan Nuri Dede “Bu bayrağı hayatım boyunca saklayacağım, ölünce üzerime örtün” dedi. 87 yaşında vefat eden Nuri dedenin vasiyeti üzerine kendisine dört yıl önce hediye edilen bayrak akrabaları tarafından tabutun üzerine serildi.

“Bu yaşımda gider, savaşırım. Bu ülkenin tırnağını alamazlar” diyen Nuri Davulcu’yu Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve dönemin Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci de ziyaret edip Türk Bayrağı hediye etmişti.