Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da öğrenciler üniversiteye büyükşehirle hazırlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (BUSMEK) yeni eğitim öğretim yılı yükseköğretim kurumu sınavlarına hazırlık eğitimleri başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere uzman rehber öğretmenler eşliğinde ücretsiz YKS hazırlık kursları da düzenleyen BUSMEK, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlık kurslarına başladı.

Hürriyet, Naim Süleymanoğlu, Vakıf ve Orhangazi sınava hazırlık merkezlerinde salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 8.30-16.30 saatleri arasında eğitim veriliyor.

Vakıf Sınava Hazırlık Merkezi’ne giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, burada öğrencilerle bir araya geldi.

Bir konuşma yapan Aktaş, BUSMEK’te yetişkin eğitimlerinin yanında üniversiteye hazırlanan lise mezunu veya açıktan okuyan gençler için de şehrin farklı noktalarında imkanlar sağladıklarını söyledi.

Pandemi sürecinde yoğun bir şekilde dijital eğitimle alakalı bir altyapı oluşturduklarını belirten Aktaş, uzman kadrolar, ücretsiz YKS destek kitapları, uygun sınıf koşulları ve rehberlik anlayışıyla öğrencileri üniversiteye hazırladıklarını ifade etti.

BUSMEK’te 2018 yılından bugüne kadar yaklaşık 5 bin öğrenciye ulaştıklarını anlatan Aktaş, şunları kaydetti:

“2 haftalık periyotlarla yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilere zaman ve kaygı yönetimi öğretilirken aynı zamanda kazanımları da ölçülüyor. Velilerimizle de sürekli işbirliği halindeyiz. 2021-2022 döneminde ülkemiz genelinde 4 milyon öğrenci sınava girdi. İlk 500’ün içinde 1, ilk 1000’in içinde 2, ilk 5 binin içinde 7, ilk 10 binin içinde 17, ilk 25 binin içinde ise 37 öğrencimiz yer aldı. Bu dereceler bizlere büyük mutluluk verdi. Tercih yapan öğrencilerin yüzde 80’i de merkezi yerleştirmeyle bir üniversite programına yerleşti. Bu dönem Hürriyet’te 683, Naim Süleymanoğlu’nda 126, Vakıf’ta 121, Orhangazi’de 90 öğrenci olmak üzere toplam 1020 öğrencimiz bu dönem kurslarımıza geliyor. Amacımız, geleceğimiz olan gençlerimizin hayata daha iyi hazırlanmasıdır.”

Gençlerin ödüllendirilmesinden burs imkanlarının sağlanmasına ve BİKO marifetiyle kariyer imkanları sunulmasına kadar birçok destekle gençlerin hayata hazırlanmasına altyapı oluşturduklarını söyleyen Aktaş, “Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Sınavda başarılı olup, mezun olup bir iş güç sahip olduklarında onların da aynı duyarlılıkla gençlere yaklaşacağına inanıyorum. Öğretmen ve idareci arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum” ifadesini kullandı.