Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’daki çocuklara kışın da spor imkanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kış spor okullarında, 20 bine yakın çocuk 13 branşta kış dönemi boyunca sporla buluşturulacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kış Spor Okulları 2022-2023 dönemi eğitimlerine başladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Kış Spor Okulları, 20 bine yakın çocuğu sporla buluşturmayı hedefliyor.

Okullarda 20 Eylül-4 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlerde 4-16 yaş aralığındaki çocuklar, 13 branşta büyükşehir belediyesinin tesislerinde eğitim alacak.

Yüzme, okçuluk, kort tenisi, boks, voleybol, basketbol, jimnastik, satranç, tekvando, masa tenisi, güreş, karate ve judo branşlarında 3 spor kompleksi, 2 spor tesisi, 5 yüzme havuzu ve 16 branşa özgü spor salonunda gerçekleştirilecek kış spor okulları temel çalışmaları, uzman eğitmenlerden oluşan kadrolar tarafından yapılacak.

Kış Spor Okulları’nda yüzme branşı Fethiye, Şahin Başol, Gürsu, Kestel ve Mihraplı Kadınlar Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

Eğitimler, toplamda 9 dönem sürecek ve 4 haftalık periyotlarda, cumartesi ve pazar günleri olacak şekilde, kız erkek karışık olarak verilecek.