Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Bursa

Bursa’nın geyikleri ata topraklarına nakledildi

Bursa’da yetiştirilen kızıl geyikler, bir zamanlar atalarının yaşadığı Burdur’daki Salda Gölü çevresine nakledildi. O anlar Milli Parklar tarafından kayıt altına alındı.

VİDEOYU PAYLAŞ

Alınan bilgiye göre, Milli Parklar’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Uludağ Üniversitesi’nde yetiştirilen kızıl geyiklerin Burdur’daki Salda Gölü çevresine nakledildiği belirtildi.

Kızıl geyiklerin, bir zamanlar atalarının bulunduğu alana nakledilme anları is Milli Parklar tarafından kamerayla kayıt altına alındı.

Milli Parklar’ın konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

“Tarihi buluşma, Kızıl Geyikler bir zamanlar atalarının yaşadıkları topraklara geri döndü. ‘Nesli koruma Altında Bulunan Türlerin Tekrar Eski Yerlerine Kavuşturulması Projesi’ kapsamında, genel müdürlüğümüz ve Uludağ Üniversitesi işbirliğinde Bursa’da yetiştirilen kızıl geyikler, ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak adlandırılan Burdur Salda Gölü çevresine, bir zamanlar atalarının yaşadığı topraklara nakledildi. Doğal mirasımızın korunması ve gelecek nesillere güvenle aktarılması amacıyla büyük çaba ve özveri ile gerçekleştirilen 4 gün süren nakil çalışmalarımızın birinci aşaması başarıyla sonuçlandı. Kızıl geyikler ata topraklarına geri döndü.”

DİĞER VİDEOLAR