Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’ya 196 doktor ataması yapıldı

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, il genelindeki kamu hastanelerinde görev yapmak üzere Bursa’ya 196 personelin atandığını söyledi.

Bursa İl Sağlık Müdürü

Sağlık Bakanlığı tarafından, 2022 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bursa’ya da 196 personel inataması yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, yeni gerçekleşen atamalar ile birlikte Bursa’da sağlık hizmetlerinin daha da güçleneceğini dile getirdi.

Ataması yapılan hekim, diş hekimi ve eczacıların Kasım ayı içerisinde görevlerine başlayacağı bilgisini veren Yavuzyılmaz, personellerin merkez ve ilçelerde bulunan kamu hastanelerine görev yapmak üzere dağıtıldığını söyledi.

Bursa’ya ataması yapılan 196 personelin 144’ünü, birçok alandan uzman hekimlerin oluşturduğuna dikkat çeken Yavuzyılmaz, şunları söyledi:

” Sağlık Müdürlüğü olarak ilimizdeki kamu hastanelerinin personel ihtiyaç fizibilitesini önceden oluşturduk. Bakanlığımız tarafından, ilimize bu doğrultuda yapılan atamalar ile çocuklarda; çocuk cerrahisi, çocuk hematoloji ve onkolojisi, çocuk gastroentrolojisi, yetişkinlerde ise neonatoloji, psikiyatri, yoğun bakım, fiziksel tıp ve rehabilitasyon gibi birçok alanda hekimlerimiz hastanelerimizde göreve başlayacak. Atamalar ile gelen personellerimiz, hastanelerimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak.”

Yapılan atamalar arasında 16’sı uzman olmak üzere 20 diş hekiminin bulunduğunun altını çizen Yavuzyılmaz, “Ağız, diş ve çene cerrahisinde 3, çocuk diş hekimliğinde 4, endodonti alanında 4, protetik diş tedavisinde 3, periodontoloji ve restoratif diş tedavisinde ise birer hekimimiz ilimize atandı. Bu atamalarla birlikte ağız ve diş sağlığında önemli bir açığı kapatmış olacağız.” dedi.

Ataması yapılan personeller ile Bursa’nın uzman hekim açığının önemli ölçüde giderildiğini vurgulayan Yavuzyılmaz, şöyşe konuştu:

İlimiz, Güney Marmara başta olmak üzere bölgenin sağlık üssü konumunda bulunduğundan büyük bir nüfusa sağlık hizmeti veriyor. Sağlık sunumuna ihtiyaç duyan tek bir vatandaşımızın dahi mağdur edilmemesi adına yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Ataması gerçekleşen personellerimizle birlikte vatandaşlarımıza daha nitelikli ve verimli sağlık hizmeti sunacağız. Atamaların ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum”