Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Büyük Zafer” Nilüfer’de coşkuyla kutlandı

Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılında dolayısıyla Duman konseri düzenledi.

Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos

Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında gerçekleşen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yılı Nilüfer’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türk ulusunun varoluş mücadelesinin taçlandığı büyük zaferin yıl dönümünde, Nilüfer’de gün boyu süren kutlamaların finali, Duman grubunun unutulmaz konseri ile gerçekleşti.

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan sahnede Bursalıların karşısına çıkan Duman grubu, bayram coşkusunu doyasıya yaşattı.

Konser alanına saatler öncesinden gelen çoğunluğu genç çok sayıda Bursalı, heyecanla konser saatini bekledi.

Konser öncesinde Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem sahneye çıkarak alanı dolduranların Zafer Bayramı’nı kutladı.

Cumhuriyetin, Atatürk’ün gençlere emanet ettiği büyük miras olduğunu söyleyen Erdem, gençlere, geleceğe dair karamsarlığa kapılmamaları çağrısında bulundu.

Erdem, “Özellikle siz gençlerin geleceğe umutla bakamadığınızı biliyorum. Ne zaman karamsarlığa kapılsak, dönüp geçmişe bakmalıyız. Çünkü imkansızlığın en dibinde, büyük zaferler kazanmış bir toplumun evlatlarıyız. Geçmişimizden öğreneceklerimiz var. Umudun inanca, inancın mücadeleye, mücadelenin zafere döndüğü gündür 30 Ağustos. O nedenle bugün umudu daha çok yüceltelim. Güzel günlere inanmaktan asla vazgeçmeyelim” diye konuştu.

Konsere katılanların danslarla eşlik ettiği gecede Duman grubu “Yürek”, “Senden Daha Güzel”, “Her Şeyi Yak” gibi unutulmaz parçalarını seslendirdi.
Bursalılar gece boyunca bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.