Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir belediyesi üniversitenin girişini güzelleştiriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi’nin girişinde bulunan kavşakta peyzaj çalışması başlattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ

Bursa’yı yeniden yeşil kimliğine kavuşturmak amacıyla eski stadyum alanına yapılan Millet Bahçesi, Vakıf Bera Kent Parkı, Bağlaraltı Parkı, Gökdere Millet Bahçesi ve Göçmen Konutları Parkı gibi projelerle kente nefes aldıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, mevcut yeşil alanları da peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenliyor.

Yeni yeşil alan hedefini 3 milyon metrekareye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, ‘Park Bahçeler Daire Başkanlığı’nın yönlendirmesi ve Tarım Peyzaj AŞ’nin marifetiyle’ 8,3 milyon metrekarelik yeşil alanın bakımını düzenli olarak yapıyor.

Çalışmalar çerçevesinde Bursa Uludağ Üniversitesi’nin girişinde bulunan kavşakta peyzaj çalışmaları başlatan büyükşehir, Bursa’ya gelen üniversite öğrencilerinin daha ferah bir ortamla karşılanmasını hedefliyor.

Uludağ Üniversitesi’nin sorumluluk alanında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ve üniversite yöneticileriyle birlikte alanı gezdi.

Bursa’daki 8.3 milyon metrekarelik yeşil alanda artık Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle çalışmalar yaptıklarını söyleyen Aktaş, yeşil alanların ilaçlanması, çalı ve ağaç budaması, havuzların bakımı ve temizliği gibi bakım uygulamalarının yapıldığını belirtti.

Yeşilin en çok yakıştığı şehir olan Bursa’ya daha fazla yeşil alan kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Aktaş, “Şehre 3 milyon metrekare yeni yeşil alan yüklemeyi hedefliyoruz. Yeşil alanları artırmaya çalışıyoruz. Uygulanan değişim ve dönüşümlerle doğal türleri peyzaja kazandırmak istiyoruz. İnsanların hem kentsel ortamlarda doğayla iç içe olmalarını hem de estetik ve kültürel açıdan güzel bakış açısı kazanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Çalışmaları tamamen kendi bünyemizdeki imkanlarla yapıyor olmamız, bize ciddi kazanımlar sağladı. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 895 personel ve 145 araç, tamamen bu işlerle alakalı görevlendiriliyor” dedi.

Tasarım kavşak projeleri, HDS uygulamaları, dikey bahçe sistemleri, orta refüj ve parklara yapılan çalışmalarla Bursa’nın yeşilini artırdıklarını ve şehre nefes aldırdıklarını anlatan Aktaş, “Uludağ Üniversitesi’ndeki 2600 metrekarelik alanda rulo çim ve 795 metreküplük alanda temiz bahçe toprak serimi gerçekleştirildi. 15 adet konik defte ağacı ve 6660 adet çalı dikimiyle, kavşağımız daha estetik görünüme kavuşmuş oldu. Otomatik sulama sistemi aktif şekilde çalışırken, rutin bakımları tarafımızca yapılıyor. Uludağ Üniversitesi’nin sorumluluğunda olan bu alanda, Bursa’mıza gelen üniversite öğrencilerinin daha güzel ortamda bulunmalarını istiyoruz. Çalışmalar, üniversitemize ve Bursa’ya hayırlı olsun.”

Bursa HABERİ