Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir, Bursa’nın tarımdaki gücünü daha da attırmak istiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin tarım alanındaki gücünü arttırabilmek için farklı projeler geliştiriyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ile birlikte Tarım Peyzaj AŞ’nin destekleriyle Orhangazi ilçesinde kurulan yarı otomasyonlu yaban mersini ve ahududu bahçelerini ziyaret etti.

Burada, büyükşehir belediyesinin tarımsal destekleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Aktaş, Bursa’nın tarım şehri olduğunu belirterek, kentin, sebze üretim çeşidi ve potansiyeliyle Marmara Bölgesinin tedarikçisi durumunda olduğunu söyledi.

Bursa’nın coğrafi işaretle tescil edilmiş 30 farklı kategoride ürün ve yemeğe sahip olduğunu ifade eden Aktaş, “Tarım alanında her geçen gün güçlenen bir potansiyelimiz var. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu gücümüzü daha da artırabilmek için canla başla çalışıyoruz.” dedi.

Aktaş, Bursa’daki çiftçilere kendi dönem boyunca 8 milyon 100 bin adet fide, 306 bin 500 adet fidan, 1 milyon kilo tohum, 51 bin adet tarımsal makine ve 25 bin kilo yem dağıtıldığını anlattı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ise yaptığı konuşmada, ilçenin zaten zeytini ile ünlü olduğunu hatırlatarak, “Ancak biz zeytin hasadına giderken çiftçimizin cebinde para olması için alternatif ürünlere yönelmesini istiyorduk. Burada Tarım Peyzaj A.Ş.’nin etkisini de görüyoruz. İlçemiz yakında zeytinin yanında ahududu ve yaban mersini üretiminde de öne çıkacak.” diye konuştu.