Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir, Dürdane Deresi’ni ıslah ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ıslahıyla bölgedeki muhtemel sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla Dürdane Deresi’nde ıslah çalışması yapıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ıslahıyla

Kış ayları yaklaşırken çalışmalarına hız veren BUSKİ, Ovaakça’daki Dürdane Deresi ıslahıyla muhtemel sel baskını ve taşkınların önüne geçmeyi hedefliyor.

Çalışmalar doğrultusunda, Ovaakça-Santral, Eğitim ve Merkez mahallelerinden geçen derede bin 200 metre taş duvar yapılacak.

Yürütülen faaliyetleri yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç ve yetkililerden bilgi aldı. 

Bursa’nın derelerle çevreli mahallelerinde hayatı olumsuz etkileyen olaylar yaşanmaması adına BUSKİ marifetiyle çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen  Aktaş, bu bölgelerden birisinin de Ovaakça olduğunu ifade etti.

Santral, Eğitim ve Merkez mahallelerini etkileyen Dürdane Deresi’nde hem ıslah çalışmalarına başladıklarını hem de kanalizasyon hattını kontrol altına aldıklarını belirten Aktaş, şunları söyledi:

“Bu çalışmalarımızla yağmur suyu ve sel sularının yerleşim yerlerine zarar vermesini önleyeceğiz. Dere ıslahıyla birlikte atık su hattı da yapılarak, kanalizasyon problemleri çözülmüş olacak. Projenin yüzde 12’sine ulaşıldı. Kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Yıllardır mahalle sakinlerinin beklediği bir çalışmayı en iyi şekilde sonlandırmak istiyoruz. Bir kronik sorunu daha gidermiş olacağız. Çalışmalar bittikten sonra, vatandaşlarımızdan atıkları gelişi güzel atmamalarını, bölgeyi daha titiz kullanmalarını bekliyoruz. Çalışma, mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun.”

İncelemenin ardından şantiyede görev yapan işçileri ziyaret eden Aktaş, vatandaş ve çocuklarla sohbet etti.

Bursa HABERİ