Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir ekipleri dereleri kışa hazırlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında yaşanması muhtemel sel ve su baskınlarının önüne geçmek amacıyla derelerde ıslah çalışması yapıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kış

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUSKİ Genel Müdürlüğü, kış aylarında yaşanması muhtemel sel ve su baskınlarının önüne geçmek amacıyla taşkın riski bulunan tüm derelerde ıslah çalışması başlattı.

Kent merkezi ve ilçelerde bulunan tüm dereleri kışa hazırlayan BUSKİ, yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla Ovaakça (Dürdane) Deresi’nde de ıslah çalışmalarına başladı.

Osmangazi ilçesi Ovaakça, Santral, Eğitim ve Merkez mahalleleri boyunca uzanan Ovaakça Deresi’ndeki çalışmalar tamamlandığında sel sularından kaynaklanabilecek felaketlerin de önüne geçilmiş olacak.

Proje çerçevesinde derenin büyük bölümünün ıslah edileceğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Sele geçit vermeyecek şekilde DSİ 1. Bölge Müdürlüğü’nün görüşü doğrultusunda dere ıslah projesine uygun olarak ıslah çalışmasını başlattık. Çalışma çerçevesinde dere kenarı boyunca uzanacak taş duvar imalatı ve atık su hatları yapılacak. Böylelikle aşırı yağış durumlarında dere yatağının taşmasının önüne geçilmiş olacak” dedi.

Dere ıslahlarının aynı zamanda bulunulan bölgeyi daha temiz bir hale dönüştürdüğüne dikkat çeken Aktaş, Ovaakça Deresi’ndeki ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla dere güzergahının artık çok daha temiz olacağını söyledi.

Bursa HABERİ