Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir proje alanlarındaki ağaçları naklediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, proje alanlarının içinde kalan ağaçları yerinden sökerek, ağaçlandırma alanlarına naklediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, proje

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir yandan kentsel dönüşüm projelerine hız verirken diğer yandan da mevcut yeşil dokuyu korumak için hassasiyet gösteriyor.

Bursa’nın 7 ayrı bölgesinde kentsel dönüşüm projelerine devam eden belediye, dönüşüm alanlarında kalan ağaçların zarar görmemesi için çaba harcıyor.

Osmangazi’deki 1050 Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları çerçevesinde yıkım işlemlerini sürdüren ekipler, binaların yanındaki ağaçları kesmek yerine özel araçlarla sökerek Hamitler ve Demirtaş’taki ağaçlandırma sahasına götürüyor.

Ağaç nakil çalışmaları, kentsel dönüşüm alanında bulunan son yetişkin ve sağlıklı ağaç taşınana kadar devam edecek.

Birinci deprem kuşağında yer alan Bursa’nın depreme karşı daha güvenli bir şehir olması adına 7 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projelerini kesintisiz sürdürdüklerini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin ve vatandaşların geleceğini önemsediklerini, bu yüzden kentsel dönüşüm konusunda kararlı olduklarını belirtti.

Öte yandan 3 milyon metrekare yeni yeşil alan hedeflerinde şehre büyük ölçekli parklar kazandırıp mevcut parkları da daha konforlu hale getirdiklerini ifade eden Başkan Alinur Aktaş, “Kentsel dönüşüm ve yeşilin korunması konularına büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede kentsel dönüşüm alanlarında kalan ağaçların kesilmesine asla razı olmadık. Ekiplerimiz ağaçları tek tek inceledi ve taşınmaya elverişli olanların tamamı özel araçlarla sökülmeye başlandı. Büyük bir titizlikle sürdürülen işlemin sonunda ağaçlar başka bölgeye nakledilerek yeni yerlerine dikildi. Daha yeşil Bursa için canla başla çalışıyoruz” dedi.