Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir, toplu sünnet şöleni düzenledi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 9’uncu defa geleneksel toplu sünnet şöleni düzenledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 9'uncu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene 9’uncusu düzenlenen ve 1000’den fazla çocuğun katıldığı geleneksel sünnet şöleni Merinos Park’ta yapıldı.

Mevlid-i şerif ile başlayan organizasyonda mehter takımının gösterisi ilgiyle izlenirken, oyun alanı ve yüz boyama etkinlikleriyle çocuklar eğlenceli vakit geçirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, meclis üyeleri ve muhtarlar da ailelerin sünnet coşkusuna ortak oldu.

Sünnet çocukları ve aileleriyle yakından ilgilenen Başkan Aktaş, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tören sonunda tüm sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleneksel sünnet cemiyetini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sünnet cemiyetinin düzenlenmesinde emeği olan muhtarlara da ayrıca teşekkür eden Aktaş, sünnetin inancımızın en güzel adetlerinden biri olduğunu ifade etti.

Çocukları çok önemsediklerin belirten Aktaş, “1000’den fazla çocuğumuzun sünnet cemiyetini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Ana kucaklarıyla, kırtasiye yardımlarıyla, eğitim burslarıyla, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle yavrularımızın vatanına, milletine, dinine, bayrağına bağlı bireyler olmasını arzuluyoruz. Bu organizasyon da bunun bir nişanesidir. Yavrularımızı bu coşkuya ortak ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Onlar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Toplu sünnetlerin de bir bereketi ve güzelliği var. Rabbim daha güzel mürüvvetlerini göstersin” dedi.

Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, geleneksel hale getirilen sünnet şöleninde emeği geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Geleceğimizin teminatı olan çocukların sünnet merasimlerinin her anne ve baba için özel anlam taşıdığını anlatan Durmaz, tüm çocuklara hayırlı ve uzun ömürler geçirmesini diledi.