Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehirden Arabayatağı’na kapalı pazar yeri

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi’nde modern kapalı pazar yeri inşa edilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından,

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kestel ve Gürsu’da yapımı tamamlana kapalı pazar yerlerinin bir benzeri Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi’ne kazandırılacak.

İki katlı olarak 4 bin 850 metrelare alan üzerine inşa edilecek pazar alanında 530 adet pazar tezgahı, mescit, abdesthane, tuvaletler, depo alanları ve teknik alanlar yer alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Burs Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendilerine Arabayatağı Mahallesi’nde de kapalı pazar alanıyla ilgili yoğun talep geldiğini söyledi.

Açık alanda kurulan pazar yerinin yağışlı ve sıcak havalarda hem esnafı hem de vatandaşları rahatsız ettiğini belirten Aktaş, şunları söyledi:

“Bu proje ile halkımız alışverişlerini yaz kış daha sağlıklı bir ortamda yapma imkanı bulacak. Aynı zamanda pazarın kurulduğu günlerde yaşanan görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Altyapı kurumlarının deplase işlemleri tamamlandı. İnşallah projemizi kısa zamanda tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Projemiz şimdiden mahalle halkına hayırlı olsun.”

Bursa HABERİ