Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehirden Mudanya’ya değer katacak proje

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ilçesinde inşa ettirilen “Aile Destek Merkezi” projesinde son aşamaya gelindi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Bursa Büyükşehir Belediyesi ” class=”text-dark font-weight-bold” target=”_blank”> Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya kazandırılan ve bünyesinde kadınlar için spor salonu, BUSMEK kurs merkezi ve Ana Kucağı’nın da bulunacağı Aile Destek Merkezi çalışmaşarında sona gelindi.

Büyükşehir belediyesi, Ömerbey Mahallesi’nde bulunan ve İl Özel İdare’den büyükşehir belediyesibne geçen iki katlı binayı depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkmıştı.

Binaın yıkılmasının ardından, aynı yere 370 metrekare taban alanı üzerine modern eğitim kompleksi projelendirildi. Bünyesinde bayanlar için spor salonu, BUSMEK Kurs Merkezi ve Ana Kucağı Eğitim Merkezi’nin de bulunacağı, BADEM ile diyetisyen hizmetlerinin de verileceği Mudanya Aile Destek Merkezi’nde inşaat tamamlandı.

Mudanya’nın sosyo-kültürel hayatına değer katması beklenen merkezin kısa zamanda hizmete açılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ana Kucağı ve BUSMEK’in toplumun tüm kesimlerine hitap etmesi nedeniyle çok önemli iki hizmet olduğunu söyledi.

Aile Destek Merkez’’nin özellikle çocuklar, gençler ve kadınlar tarafından yoğun olarak kullanılmasını beklediklerini ifade eden Aktaş, “Burada hanımlarımız, fitness salonundan diyetisyen bölümüne varana kadar tüm hizmetleri ücretsiz alacak. Yine hem Ana Kucağımız hem de BUSMEK, Mudanya’nın sosyal hayatına değer katacak. İnşaat bitti, artık açılış için son hazırlıklar yapılıyor. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Bursa HABERİ