Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erken teşhis edilen meme kanseri yüzde 98 tedavi edilebiliyor

Bursa Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” dolayısıyla katıldığı programda meme kanseri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bursa Sağlık Müdürü Dr.

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda açıklamalarda bulunan Bursa Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, meme kanserinin erken teşhis edildiğinde yüzde 98 tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

Meme kanserinin tarama programıyla erken teşhis edilebildiğini ifade eden Yavuzyılmaz, “Mamografi ile erken teşhis ettiğimiz bir kanseri yüzde yüz tedavi ederek hem bireyi, hem ailesinin hem de toplumu çok daha büyük sıkıntılardan kurtarmış oluyoruz. ” dedi.

O nedenle bu süreci çok önemsediklerini anlatan Yavuzyılmaz, “Sahada görev yapan arkadaşlarımızdan vatandaşlarımızın gelmesini beklemeden, buldukları fırsatta onların ayağına gidip, bilgilendirmeler gerçekleştirmelerini istiyoruz. Çok basit bir bilgilendirme onların hayatını değiştirebilir”. diye konuştu.

Yavuzyılmaz’ın konuşmasının ardından programda, meme kanserinde erken teşhis ve tedavi yöntemleri ile anne sütü farkındalık çalışmaları hakkında sunum yapıldı.

 

Bursa HABERİ