Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleneksel Tiyatro Günleri Küçükyenice’de final yaptı

İNEGÖL BELEDİYESİ’NİN BURSA KARAGÖZ DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLEDİĞİ GELENEKSEL TİYATRO GÜNLERİ 5 KIRSAL MAHALLEDE ÇOCUKLARLA BULUŞTU.

İNEGÖL BELEDİYESİ’NİN BURSA KARAGÖZ

İnegöl Belediyesi’nin Bursa Karagöz Derneği iş birliğinde düzenlediği Geleneksel Tiyatro Günleri 5 kırsal mahallede çocuklarla buluştu. Meddah, orta oyunu ve karagöz gösterileri ile İnegöllü minikler keyifli anlar yaşadı.

Bir yandan hizmet seferberliğini sürdürürken bir yandan da şehrin kültür sanat hayatına yön verecek etkinlikler düzenleyen İnegöl Belediyesi, Bursa Karagöz Derneği iş birliğinde Geleneksel Tiyatro Günleri çerçevesinde 5 gece süren bir turne gerçekleştirdi. Kırsal mahallelerde yaz akşamları meddah, orta oyunu ve karagöz gösterileri ile süslendi.

16 Ağustos Çarşamba akşamı Kulaca Mahallesinde gerçekleştirilen gösteriyle başlayan Geleneksel Tiyatro Günleri, ardından sırasıyla Çeltikçi, Ortaköy ve Deydinler Mahallelerinde devam etti. Geleneksel Tiyatro Günlerinin finali ise Pazar akşamı Küçükyenice Mahallesinde yapıldı. Her akşam farklı bir mahallede özellikle çocukların ilgiyle takip ettiği gösterilerde meddah, orta oyunu ve karagöz ile ilçe halkı keyifli anlar yaşadı. Kahkahalarla izlenen gösteriler, minik izleyicilerden tam not aldı.