Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gemlik Belediyesi’nden Mahalle Afet Gönüllüleri’ne dev destek

GEMLİK BELEDİYESİ, ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI DEPREM VE DOĞAL AFETLERDE ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNİ BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE SÜRDÜREN BURSA MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİNE EKİPMAN DESTEĞİ SAĞLADI.

GEMLİK BELEDİYESİ, ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI

Gemlik Belediyesi, ülkemizin yaşadığı deprem ve doğal afetlerde arama kurtarma faaliyetlerini büyük bir özveriyle sürdüren Bursa Mahalle Afet Gönüllülerine ekipman desteği sağladı.

Destek sağlanan ekipmanların içerisinde; hidrolik kaldırıcı, beton kesici, hidrolik demir makası gibi özellikle deprem sonrasında yıkılan enkazlarda arama kurtarma faaliyetlerini kolaylaştıracak aletlerin ve barınma sorununu ortadan kaldıracak çadır gibi ürünlerin bulunduğu onlarca parça eşya, Gemlik Belediyesi tarafından Mahalle Afet Gönüllülerine temin edildi.

İlk kez 17 Ağustos Depremi anma programında sergilenen ekipmanlar vatandaşlar tarafından dikkatle incelenirken, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Bursa Mahalle Afet Gönüllüleri Başkanı Yusuf Yumru’dan teçhizatların kullanımı hakkında bilgi aldı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde arama kurtarma faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerken, zamanında yapılacak müdahaleyle birlikte çok sayıda insanı enkaz altından çıkartılabileceğine dikkat çekti. Mahalle Afet Gönüllülerinin yaşanan doğal afetlerde her zaman en önde görev aldıklarını ifade eden Başkan Sertaslan, yaptıkları başarılı müdahalelerden dolayı Mahalle Afet Gönüllüleri’ni tebrik ederken, “Ülkemizin deprem felaketiyle bir daha karşı karşıya kalmamasını diliyorum. Mag – Der’e temin ettiğimiz ekipmanlara eğitimler dışında hiçbir zaman ihtiyaç kalmamasını temenni ediyorum” dedi.

Mahalle Afet Gönüllüleri Başkanı Yusuf Yumru Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, tüm vatandaşları afet farkındalık eğitimi almaya davet etti.