Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gemlik termal ile öne çıkacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’te yapımı devam eden termal turizm tesisinin inşası sürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’e kazandıracağı 9 bin metrekarelik termal turizm tesisinde inşaat çalışmalarını sürdürüyor.

Toplam 6 bin 98 metrekare inşaat alanına sahip tesisin bodrum katında 7 adet özel aile banyosu, mescitler, teknik hacimler ve sığınak yer alıyor.

Zemin katta 2 adet termal havuz, 2 adet hamam, masaj-sauna bölümü, soyunma, duş, tuvalet ve dinlenme alanı bulunurken, tesisin birinci katında ise bay-bayan fitness salonları, terapi bölümü, kafeterya ve konaklama bölümü yer alıyor. Kaba inşaatın tamamlandığı tesiste, iç bölümlerdeki çalışmalara hız verildi.

Her şehri öne çıkaran belli başlı özellikler olduğunu ancak Bursa’nın birden fazla özelliği bünyesinde barındırdığını ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, termal ve kaplıcaların da bu özelliklerden biri olduğunu söyledi.

Bursa’nın, şifalı su kaynaklarının hem çokluğu hem de kalitesiyle Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Aktaş, “Burası Türkiye genelinde iddialı bir konumda olacak. Turizmle ilgili hedefleri olan bir şehiriz. Gemlik zaten önemli konumda bulunuyor. Bu tesis, Gemlik’e ciddi bir güç verecek, değer katacak. Ciddi bir çekim merkezi olacak. Bittiğinde Gemlik ve Bursa adına önemli bir kazanım olacak” dedi.