Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göçmen Konutları Parkı vatandaşların hizmetine açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Nilüfer Kurtuluş Mahallesi’nde inşa edilen Göçmen Konutları Parkı törenle hizmete açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Nilüfer Kurtuluş Mahallesi’nde 16 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Göçmen Konutları Parkı hizmete açıldı.

Yaklaşık 12 bin metrekaresi yeşil alandan oluşan parkta 350 metre bisiklet yolu, 385 metre yürüyüş yolu, basketbol sahası, fitness alanı, çocuk oyun alanı ve 1 kafeterya bulunuyor.

Parkın açılış töreninde yaptığı konuşmada kent genelinde gerçekleştirdikleri yeşillendirma çalışmalarını anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın yeşilini koruyacaklarını ve çoğaltacaklarını, bu konuda Bursa’ya söz verdiklerini söyledi.

Bunun için canla başla çalıştıklarını anlatan Aktaş, “Bursa’nın yeşil vurgusunun ön plana çıktığı alanlar oluşturmaya devam ediyoruz.” dedi.

Göçmen Konutları Parkı’nın yaklaşık 9 milyon liraya mal olduğunu ifade eden Aktaş, parkının halkın nefes alacağı, her türlü donatı alanlarına sahip ayrıcalıklı bir alan olduğunu belirtti.

Parktaki yeşilin korunması noktasında bölge halkından hassasiyet beklediklerini vurgulaayan Aktaş, şunları söyledi:

“Bu park da oyun aletleri de sizin kendi malınız. Bundan sonraki süreçte istirham ediyorum, kullanımı konusunda özen gösterelim. Kullanılan şey tabii ki eskiyecektir ama ne kadar çok sahip çıkarsanız, özensiz kullananları uyarır, ikaz ederseniz ömürleri o kadar uzun olur. Kamu malına sahip çıkma konusunda ve parka, bahçeye, yeşil alana karşı hassasiyet rica ediyorum.”

Programda konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ise Bursa’nın güzel, yeşil ve yaşanabilir bir şehir olduğunu kaydetti.

Alanın bölgedeki vatandaşlara hizmet vereceğini dile getiren Gözgeç,  “Ağaçlarıyla, yeşiliyla gençlerin, çocukların nefes alacağı bu mekanın kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. İnşallah sizlerin de desteğiyle daha yeni hizmetleri devreye alacağımıza, yeni başarı hikayeleri yazacağımıza inanıyorum.” diye konuştu

Programda Rumeli Halk Dansları ekibi performanslarını sergiledi.

Aktaş ve Gözgeç, açılışın ardından çocuklarla basketbol ve mini golf oynadı.

Bursa HABERİ