Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mudanya’da selden kaynaklanan zararlar telafi ediliyor

Mudanya’da geçen ay meydana gelen selin ardından bölgeyi yeniden ziyaret eden büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş, yaraları sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Mudanya'da geçen ay meydana

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sel baskınlarının yaşandığı bölgedeki çalışmaları yerinde görmek için yeniden ilçeye gitti.

İlçe esnafını ziyaret ettikten sonra taşkına yol açan dere yatağına giden Aktaş, önceliği yaraların sağlıklı şekilde sarılmasına verdiklerini belirtti.

Mudanya’nın selden iki kez etkilendiğini hatırlatan Aktaş, tüm kurumların desteğiyle büyük bir seferberlik başlatıldığını ve hasar tespitlerinin ardından birinci selle ilgili ödemelerin gerçekleştirildiğini söyledi.

– “500 civarında etkilenen var”

İkinci selden kaynaklanan hasarların tespitlerinin yapıldığını ifade eden Aktaş, şunları kaydetti:

“Süreci yakından takip ediyoruz. Bir daha böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına mevcut şartlar içerisinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Mecliste aldığımız kararla sel nedeniyle su tüketimlerinde artış gözlenen abonelerimizin 20 metreküpe kadar olan kısmını büyükşehir olarak karşılayacağız. AFAD’dan liste aldık. Şu ana kadar 500 civarında etkilenen var. Bunların 250’sinin aboneliği kendi üzerine kayıtlı. Aboneliği üzerine kayıtlı olmayanlarla ilgili çalışmamız var. Selden etkilenip listelerde olmayanlar varsa, başvurmaları halinde, 20 metreküpe kadar ilk faturalarının muafiyeti söz konusu olacak. Bu da yaklaşık 250-300 TL’ye karşılık geliyor. Büyük geçmiş olsun. Yaraların sarılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Bursa HABERİ