Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Osmangazi Belediyesi’nden Pınarbaşı’na yeni muhtarlık binası

Osmangazi Belediyesi tarafından Pınarbaşı Mahallesi’nden inşa ettirilen yeni muhtarlık binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi tarafından Pınarbaşı

Muhtarların daha iyi şartlarda halka hizmet vermesi için çalışan Osmangazi Belediyesi, Pınarbaşı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni muhtarlık binasını hizmete açtı.

Tek kat olarak inşa edilen muhtarlık binası bünyesinde muhtarlık odası, mutfak ve tuvaletler yer alıyor.

Muhtarlık binasının çevresi de yeşil alan olarak düzenlenerek mahalle için sosyal alan oluşturulacak.

Pınarbaşı Mahallesi muhtarlık binası’nın açılışına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Kamil Bayramiç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’de her alanda hizmet ürettiklerini söyledi.

Osmangazi’nin 136 mahallesinin tamamında hizmet ürettiklerini ifade eden Dündar, şunları kaydetti:

“Bu hizmetleri üretirken muhtarlarımızdan ciddi destek alıyoruz. Muhtarlar, mahallenin meseleleri ile çözüm mercileri arasında çok önemli bir köprü vazifesi görüyor. Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda mahallelerin sıkıntılarını gideriyor, vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. Bursa’nın en eski mahallelerinden olan Pınarbaşı Mahallemizde de bugüne kadar birçok hizmet yaptık. Mevcut muhtarlık binası, kütüphane ile aynı binada yer alıyordu. Yaşanan yoğunluktan dolayı muhtarlık binasını ayırma kararı aldık ve yeni bir muhtarlık binası inşa ettik. Muhtarımız yeni binasında mahalle sakinlerine en güzel hizmetleri sunmaya devam edecektir. Pınarbaşı Mahallesi Muhtarlık Binası’nın hayırlı olmasını diliyorum.”

Muhtarlık binası, Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un yaptığı duayla hizmete açıldı.