Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası kardeşlik köprüsü Mustafakemalpaşa’da kuruldu

22 FARKLI ÜLKEDEN TÜRKİYE’YE GELEREK ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER, TÜRKİYE’NİN VE MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN, KÜLTÜREL MİRASI, MEDENİYET BİRİKİMİNİ GÖRMELERİ VE ÖĞRENMELERİ MAKSADIYLA YAZ KAMPI PROGRAMI MUSTAFAKEMALPAŞA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

22 FARKLI ÜLKEDEN TÜRKİYE’YE

Türkiye’ye gelerek Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören 22 farklı ülkeden öğrenciler, Türkiye’nin ve Mustafakemalpaşa’nın, kültürel mirası, medeniyet birikimini görmeleri ve öğrenmeleri maksadıyla yaz kampı programını Mustafakemalpaşa ilçesinde gerçekleştirdi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi’nin iş birliği ile düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Mustafakemalpaşa’nın tarihi, turistik yerlerini gezerek, renkli bir kamp programı gerçekleştirdi. 40 kız, 40 erkek öğrencinin katıldığı kamp programında, ilçenin lezzet noktalarından biri olan, Muradiye Sarnıç Sosyal Tesisleri, doğası ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunan Suuçtu Şelalesi, Tümbüldek Kaplıcaları, Ömeraltı Tomruk Evleri, Paşalar Kazası, Meddah Gösterisi ve Mustafakemalpaşa Belediyesi Orkestrası’nın konseri ile keyifli dakikalar yaşandı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici’nin katılım sağladığı programda, “22 farklı ülkeden ilçemize gelen öğrencileri ağırlamaktan gururluyuz. Öğrencilerimize Mustafakemalpaşa’nın tarihini ve güzelliklerini anlattık. Türkiye’nin tüm güzelliklerini bir arada barındıran güzide ilçemize yeniden bekleriz gençler” dedi.