Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaşlılık maaşını otobüste unutan Zeliha teyze paralarına kavuştu

Mersin’in Tarsus ilçesinde, yaşlılık maaşını otobüste düşüren kadın, otobüs şoförünün duyarlılığı sayesinde paralarına ulaştı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde, yaşlılık

MERSİN (İGFA) – Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Akgedik Mahallesi’nde yaşayan Zeliha Dursun (69), yaşlılık aylığını çekmek için PTT merkez şubesine gitti.

Paralarını mendile sarıp şalvarının cebine koyan Dursun, daha sonra Gazipaşa-Bolatlı-Akgedik hattında çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait halk otobüsüne bindi.

Şalvarındaki paralarını otobüste düşüren Dursun, bir süre sonra araçtan indi.

Seferini tamamlayan otobüs şoförü Emine Kuçin, aracın içindeki içi para dolu mendili fark etti. Mendilin içindeki su faturasından paraları düşüren kişinin Dursun olduğunu tespit eden Kuçin, bu paraları Akgedik Mahallesi’nde yaşayan kadına ulaştırdı. Söz konusu paralar Dursun’a tutanakla teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan şoför Emine Kuçin, şunları söyledi:

“Seferim bittikten sonra aracımı temizlerken, aracımın içerisinde bir mendilin içerisinde kapalı bir şekilde bir şey buldum. Amirlerime, idareye teslim ettim. İçinde teyzemizin parası ve bir adet su faturası bulunmaktaydı. Su faturasında yer alan adresten teyzemize ulaştık ve parasını kendisine teslim ettik.”

Parasına eksiksiz olarak ulaştığı için mutlu olduğunu ifade eden Dursun ise, “Parayı buldum, sevindim. Teşekkür ederim.” diye konuştu.

Mersin HABERİ