Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yenişehir’deki orman yangınından çarpıcı görüntüler…Yangın kontrol altında

BİLECİK’TE ÇIKAN YENİŞEHİR SINIRLARINA KADAR GELEN ORMAN YANGINI, 100’ÜN ÜZERİNDE ARAÇ, 250 PERSONEL VE 7 HELİKOPTERLERİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASIYLA SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA KONTROL ALTINDA ALINDI. ALEVLER TAMAMEN SÖNDÜRÜLÜRKEN, SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

BİLECİK’TE ÇIKAN YENİŞEHİR SINIRLARINA

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde başlayan ve Bursa’nın Yenişehir ilçesine sıçrayan orman yangını, 100’ün üzerinde araç, 250 personel ve 7 helikopterlerin özverili çalışmasıyla sabahın ilk ışıklarıyla kontrol altında alındı. Alevler tamamen söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Orman yangını, dün 15.30 sıralarında Bilecik’te başlayıp Yenişehir’in Terziler köyü mevkiindeki ormanlık alana sıçradı. Köylülerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi. AFAD, sivil arama kurtarma ekipleri ve köylülerin de desteği ile kontrol altına alınan alevler saat 22.00 sıralarında rüzgarın etkisiyle tekrar büyüdü.

Çok sayıda ekip yangını tekrar kontrol altına almak için seferber olurken, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, gece 02.00 sıralarında alevlerin kontrol alındığını açıkladı.

100’ün üzerinde araç, 500 personel, 7 uçak ile birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar yapılan müdahale sonucu, alevler söndürüldü. AFAD, DSİ ve Karayolları ekiplerinin de araçlarıyla mücadele ettiği yangında, soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangından geriye griye dönmüş orman alanı görüntüsü kaldı.