Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım Belediyesi çocuklara çevre bilinci aşılıyor

Yıldırım Belediyesi’ne bağlı Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, belediyede misafir edilen anaokulu öğrencilerine çevre eğitimi veriyor.

Yıldırım Belediyesi'ne bağlı Sıfır

Yıldırım Belediyesi’ne bağlı Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, ilçedeki anaokullarında eğitim gören öğrencilere her hafta “Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci” eğitimi veriyor.

Belediyenin bu haftaki minik misafirleri, Parlayan Güneş Anaokulu öğrencileri oldu.

Bir saat süren etkinlikte çocuklar hem doğayı tanıdı hem de geri dönüştürülebilen atıkları öğrenerek toplumsal çevre bilinci kazandı.

Öğrendikleri bilgileri pratikte pekiştirmek için atık ayrıştırma oyununun başına geçen minikler, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardı.

Kaymak ağacı fidanlarını toprakla buluşturan çocuklara etkinliğin sonunda çevre polisi rozeti verildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, çevreyi koruyan ve seven bireylerin yetiştirilmesine önem verdiklerini söyledi.

Geleceğe yapılacak en büyük yatırımın çocukları iyi bir şekilde yetiştirmek olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Verdiğimiz eğitimlerle gelecek nesilleri bilinçli bireyler olarak yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Çocuklarda çevre bilinci kazandırmanın temel yolu, doğayı korumaktan ve çevreye duyarlılık kazandırmaktan geçer. Biz de bu bilinçle yola çıkarak, evlatlarımıza çevre sevgisini aşılamak için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Verdiğimiz ‘Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci’ eğitimi ile çocuklar hem çevre bilincini kazanıyor hem de güzel vakit geçirmiş oluyorlar.”