Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım Belediyesi’nden Mimarsinan’da yeni dönüşüm çalışması

Yıldırım Belediyesi, Mimarsinan Mahallesi’nde 5,8 dönümlük alanda yeni bir dönüşüm çalışması başlatıyor.

Yıldırım Belediyesi, Mimarsinan Mahallesi’nde

Yıldırım Belediyesi, ‘2022 Tapu ve Dönüşüm Yılı’ çerçevesinde imar uygulamaları ve tapu çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede kentsel dönüşüm çalışmalarında büyük bir ivme kazanan Yıldırım Belediyesi, Mimarsinan Mahallesi’nde 5,8 dönümlük alanda yeni bir dönüşüm çalışmasının startını veriyor.

Uzlaşma görüşmeleri tamamlanan ve tapu devirlerinin devam ettiği proje çerçevesinde yapılan imar uygulaması tamamlanan proje alanında 6 dönümlük yapı adası ve 591 metrekarelik park alanı Yıldırım’a kazandırılacak.

Zemin artı 5 kat ve 3 bloktan oluşacak projede 131 adet daire ve 2 bin 118 metrekarelik dükkan alanı yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolunun kentsel dönüşümden geçtiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm projeleriyle Yıldırım’ın kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olacak şekilde hizmet ürettiklerini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Burada temel önceliğimiz gönüllü ve yerinde dönüşüm. Her şeyden önce hemşehrilerimize kentsel dönüşümün gerekliliğini doğru bir şekilde anlatmak zorundayız. Bizim amacımız insanlarımıza daha güvenli, sosyal olanakları daha fazla, modern yaşam alanları sunmak. Biz bunları doğru bir şekilde anlattığımız zaman zaten hemşehrilerimiz bu dönüşüm projelerine sahip çıkacaktır. Bizim dönüşüm anlayışımız ‘dayatmacılık’ üstüne değil tamamen gönüllülük esasına dayanıyor. Bölge sakinlerimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda bölgedeki saha çalışmalarına start verdik. Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesi ilçemize hayırlı olsun.”