Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım’da yılbaşından bu yana onlarca kaçak yapı yıkıldı

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, belediye ekiplerince kaçak olduğu tespit edilen yapılar hukuki sürelerin ardından bir bir yıkılıyor.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, belediye

Yıldırım Belediyesi ekiplerinin 2022 yılının ilk 9 ayında 35’i Samanlı Mahallesi’nde, 21’i ise Vakıf Mahallesi’nde olmak üzere toplam 101 kaçak yapıyı yıktı.

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince kaçak olduğu belirlenen yapılar, verilen hukuki sürelerin tamamlanmasının ardından yıkılıyor.

– “Müsamaha göstermeyeceğiz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kaçak yapı tespit çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.

Hazine ve tarım arazilerini korumaya ve kaçak yapılarla mücadeleye kararlı bir şekilde devam edeceklerini ifade eden Yılmaz, “İnsanlarımızın can güvenliğini riske atacak, şehir kimliğine zarar verecek yapılaşmaya hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz.” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana ilçede 562 kaçak yapının belediye ekiplerince yıkıldığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecek.  Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla hemşehrilerimize güvenli, kent estetiğiyle uyumlu, sosyal donatı alanlarını bünyesinde barındıran yaşam alanları oluştururken bu vizyonumuza zarar verecek yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Hemşehrilerimizden ricamız kendileri, çocuklarının geleceği ve şehrin dokusu için kaçak yapılaşmaya tevessül etmemeleri.”