Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım’da yüzlerce metruk bina yıkıldı

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, Yıldırım Belediyesi tarafından geçtiğimiz 3 yıl içinde 461 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, Yıldırım

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki kent estetiğine aykırı bulunan ve vatandaşlar için tehlike oluşturan binaları tespit ediyor.

Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen tespit çalışmalarının ardından son 3 yıl yılda ilçe genelinde 461 metruk bina yıkıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “güvenli, modern, kent estetiğine sahip şehir kimliğinin” temel önceliklerinden biri olduğunu söyledi.

Bu kimliği korumak için yeni yaşam alanlarının oluşturulması kadar mevcut yapı stoğunun da iyileştirilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, şehrin farklı noktalarında atıl bulunan ve bundan dolayı çöküntü bölgesi haline gelmiş yapıların bulunduğunu belirtti.

Söz konusu binaların yıkılmak üzere olduğu için bir güvenlik riski oluşturduğunu ve madde bağımlılarının mekanı haline dönüşebildiğini ifade eden Yılmaz, “Bu durum da hemşehrilerimizin güvenlik ve huzurunu tehdit ediyor.” dedi.