Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Karabük Milletvekili Güneş’ten EYT açıklaması

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, EYT ile ilgili, “Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum.” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” çerçevesinde, Çorum’un Osmancık ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Burada açıklamalarda bulunan Güneş, meclisin gündeminde halkın çoğunluğunu ilgilendiren torba yasa olduğunu söyledi.

Torba yasada birçok talebin olduğunu ifade eden Güneş, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, “Her gezi esnasında EYT mağduru olan halkımızın talepleri vardı. İktidar tarafı olarak gündeme getirdik. İnşallah sonuna kadar da bu talebi de karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum. Meclis, seçimlere kadar çıkması gereken halkımızın istifadesine, yararına olan mevzularda çalışmalar yapacak. O konularda komisyonlarda üzerimize düşenleri yapıyoruz. Meclis bu dönemi böyle tamamlamış olacak.” ifesini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarihinde ilk defa 6. dönem meclis görevi yapıldığını anlatan Güneş, şöyle konuştu:

“Bu da bu sistemin bize yansıttığı önemli bir kazanımdır. Bugüne kadar hiçbir dönem 6. dönemi yaşamadı. Erken seçim oldu, zamanından evvel hükümetler yıkıldı, kargaşa, kaos çıktı. Biz sistemi değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı sitemine geçtikten sonra, bu tarafa seçilen bu meclis tam 5 yılını doldurdu. Bu dönem meclisin 6. dönemidir. Bu Türkiye’nin istikrarı, bir güven demektir. Artık sık sık seçim yaparak halkımızı meşgul etmeyeceğiz. Halkımız meydanlarda yetkiyi yönetime verecek, meclisi seçecek, herkes kendi görevini yapacak. Böyle bir yola Türkiye girmiştir. Türkiye bu zamana kadar hep parlamenter sistemlerle idare edilmişti, çok hükümetler geldi geçti. Programını yapan hükümet işini yapamadan ayrıldı. Ve biz bu durumlardan çok zarar ettik.”

Çorum HABERİ