Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk Kültür Merkezi’nde yıllar sonra Carmen rüzgarı esti

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin ilk gününde Carmen sahnelendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Türk Telekom Opera Salonu’nda, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından 15 yıl sonra yeniden sahnelenen eser izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından 15 yıl sonra AKM’de sahnelenmesi açısından sanatseverlerin büyük ilgisini çeken eserin biletleri kısa sürede tükendi.

İspanya’nın Sevilla şehrinde tütün fabrikasında işçi olarak çalışan ve güzelliğiyle herkesin aklını başından alan çingene kızı Carmen’in hikayesinin anlatıldığı eser, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu Carmen operasında orkestrayı Zdravko Lazarov yönetti. Dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımı Ayşegül Alev ve Gizem Betil’e, koreografisi Ayşem Sunal Savaşkurt’a, ışık tasarımı Giovanni Pirandello’ya ve dramaturjisi Ravivaddhana Monipong Sisowath’a ait olan eserin koro şefliğini Paolo Villa üstlendi. Nesrin Gönüldağ’ın “Carmen” rolü ile sahnede olduğu gecede “Don José” rolüne Ali Murat Erengül, “Micaëla” rolüne Ayten Telek, “Escamillo” rolüne ise Caner Akgün hayat verdi. “Zuniga” rolünde Mithat Karakelle, “Moralès” rolünde Şahin Dedemen, “Frasquita” rolünde Sevim Ateş, “Mercédès” rolünde Ceren Şahin, “Le Dancaïre” rolünde Alp Köksal, “Le Remendado” rolünde Çağrı Köktekin sahnedeydi.  

 

İstanbul HABERİ