Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Şehir Tiyatrosu sezonu “Kafkas Tebeşir Dairesi” ile açtı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni sezonun ilk sahnesinde sergilediği “Kafkas Tebeşir Dairesi” oyunu ilgiyle izlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir

“Kafkas Tebeşir Dairesi” oyununun Tayyare Kültür Merkezi’ndeki prömiyerinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız ve tiyatroseverler hazır bulundu.

Bertolt Brecht’in bir Çin masalından yola çıkarak iyilik kötülük, mülkiyet ve sınıfsal uçurumlar gibi evrensel kavramların üzerine kurduğu oyun, Nazi Almanyası döneminde, Hitler’in işgalci orduları tarafından Gürcistan’ın kuşatılması, keçi yetiştirmekle geçinen yerel halkın bu işgale direnişi ve sonrasını anlatıyor.

Didem Akın Açıl, Nihal Türksever Erten, Mehmet Eren Topçak, Faruk Oğur, Aykan Yılmaz, Volkan Yıldız, Uğur Serener, Sergen Bölük, Didem Hun Liman, İpek Zeylan ve Tuba Bayram’ın rol aldığı oyunu Levent Aras yönetti.

Oyunun dekor tasarımını Aytuğ Dereli, kostüm tasarımını Gökçe Şener ve müziklerini Gürkan Çakıcı yaptı. Mert Aksu’nun koreograf olduğu oyunun ritimlerini de Gökçe Gürçay üstlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız, oyunun sonunda tiyatroculara çiçek takdim etti.

Oyun, 13 Ekim Perşembe, 14 Ekim Cuma ve 15 Ekim Cumartesi saat 20.00’da da Tayyare Kültür Merkezi’nde oynayacak.