Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da “Türk Dünyasında Kadın ve Moda” defilesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında “Türk Dünyasında Kadın ve Moda Defilesi” düzenledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2022

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında “Türk Dünyasında Kadın ve Moda Defilesi”ne ev sahipliği yaptı.

“5. TÜRKSOY Etno-Moda Haftası” etkinlikleri dolayısıyla organize edilen “Türk Dünyasında Kadın ve Moda Uluslararası Sempozyumu” çerçevesindeki defile Heykel’deki tarihi belediye binası önünde bulunan UNESCO Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Defileyi Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin ile TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev’in de izledi.

Defilede, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Tataristan, Azerbaycan, Başkurdistan, Moğolistan ve Tıva cumhuriyetlerinden ünlü tasarımcıların eserleri konuk ülkelerden gelen mankenler tarafından sergilendi.

Yaklaşık 1,5 saat süren defile izleyenlerin beğenisini topladı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev, defilenin açılışında yaptığı konuşmada, Türk dünyasında kadının zarafetini yansıtan organizasyonu ipeği, kumaşı, tekstili ve tarihiyle ünlü Bursa’da gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin ise yaptığı konuşmada, “Tarihte bıraktığımız izler gibi, yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz programlarla Türk dünyasında güzel hatıralar bırakmış oluyoruz.” dedi.